דף הבית   |  אודות האגודה צור קשר    The Israeli Light Sport Aircraft Association
 
 
  »  התעופה הספורטיבית  
  »  הכל לטיסה  
  »  הנהלה וועדות  
  »  טיסה לחו"ל  
  »  ידע תעופתי כללי  
  »  קונים מוכרים  
  »  Welcome  
 

   

 
 
 
 
 
 
 

לחברים שלום,

 

רת"א הסדירה מנגנון המאפשר להאריך את זמן השימוש במנועי רוטקס 912 מעבר לזמן הקלנדרי המוגדר ע"י היצרן.

ע"פ ההוראה החדשה ניתן יהיה להאריך את הזמן עד לשיפוץ (TBO) כל עוד המנוע עומד במגבלת זמן הפעולה לפי שעות כפי שהוגדר ע"י רוטקס.

ההארכה תהיה לתקופה של שנתיים ולאחר מכן לשנתיים נוספות בתלות בבדיקות שהוגדרו ע"י רת"א כלומר סה"כ תוספת של 4 שנים.

לדוגמא: מנוע שזמן הפעולה המוגדר לו ע"י היצרן הוא 1500 שעות או 15 שנים (המוקדם מביניהם) יוארך זמן הפעולה שלו ל-17 שנה לאחר הבדיקות המוגדרות ולאחר מכן ל-19 שנה לאחר בדיקות חוזרות. זאת, כל עוד הוא לא חצה את סף 1500 שעות ההפעלה.

מסמך שפורסם על ידי רת"א מגדיר את הנוהל החדש.  לנוחות החברים המסמך הוכנס לאתר האגודה.
במסמך פורסמה טבלה  שמגדירה את זמני הפעולה החדשים ע"פ סוג המנוע (UL = מנוע 80 כ"ס,ULS  = מנוע 100 כ"ס) והמספר הסידורי שלו. 

 

המנגנון החדש מהווה שיפור גדול לא רק לקבוצה של מטוסים שעמדו להיות מושבתים ועכשיו קיבלו עוד זמן חיים, אלא לכל בעלי המטוסים הטסים עם מנוע 912 בכך שהוא מוזיל את העלות הקבועה של הטיסה ומאפשר למתוח את חישוב ההשקעה בעוד 4 שנים. 

קווינו שמגבלת הזמן הקלנדרי תוסר לגמרי אבל גם מה שהושג לעת עתה הוא הישג לכולנו. תודה לחברינו ברת"א שדחפו את הנושא, לטייסי הערבה שמטוסיהם שימשו כפיילוט ולחברנו דורון שלו שהשקיע רבות בצד הטכני ונתן את הכלים שעזרו לרת"א להגיע להחלטה.

 

בברכה

הנהלת האגודה לתעופה ספורטיבית קלה

קישור להודעת רת"א - לחץ כאן

 

 

Bookmark and Share
Back
האגודה לתעופה ספורטיבית  |   הגלבוע 11, ראשל"צ 75471    |   פקס:  03-6127993   |   טלפון: 03-6128946
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
* טייסים ומבקרים נכבדים, ברצוננו להבהיר כי כל האמור ומוצע באתר זה (בכל העמודים), הינו לידיעה כללית בלבד, אין אנו אחראים לשימוש פרטי או מסחרי שיעשה בנאמר\מוזכר\הורדה \קישור באתר זה
קידום אורגני | קידום אתרים