דף הבית   |  אודות האגודה צור קשר    The Israeli Light Sport Aircraft Association
 
 
  »  התעופה הספורטיבית  
  »  הכל לטיסה  
  »  הנהלה וועדות  
  »  טיסה לחו"ל  
  »  ידע תעופתי כללי  
  »  קונים מוכרים  
  »  Welcome  
 

   

 
 
 
 
 
 
 

ענף התעופה הספורטיבית הוא ענף חדש יחסית בעולם ובארץ. למרות זאת מדובר בתחום מתפתח באופן מהיר וקהילת התעופה הספורטיבית בארץ נמצאת בגידול מתמיד. כלי הטיס החדשים, הקלות היחסית של הוצאת רישיון על אולטרלייט (או אז"מ – אווירון זעיר משקל), הטיסה הנמוכה והאופי הספורטיבי של הכלים מושכים רבים לכלים אלו. עם זאת, האולטרלייט אינו מתאים לשימושים מסחריים ולתעופה מקצועית. 
 

 

אולטרלייט או אז"מ הוא כלי טיס ובו מושב אחד או שניים בלבד, הטס בגבהים נמוכים יחסית למטוסים קלים. בניגוד למטוסים קלים לאולטרלייט יש חופה (פתוחה למחצה או סגורה) המאפשרת מרחב ראיה מצוין. 

 

לימוד הטיס לרישיון על אולטרלייט במגידו תעופה בע"מ מתבצע על אז"מ חדש יחסית מדגם זודיאק 
(Zodiac CH 601 UL), בעל כנפיים תחתיות וחופה שקופה גדולה. המעבר מכלי זה לאולטרלייטים אחרים לאחר קבלת הרישיון כרוך בהסבה קצרה של כשעה. הטסת הזודיאק נעשית באמצעות סטיק.

 

קורס הטיס מבוסס על לימוד תיאורטי של חמישה מקצועות שונים ולימוד מעשי של 32 שעות (מינימום). 

 


במגידו תעופה תמצא צוות מקצועי וחברה עם גב - רק במגידו תעופה תמצא אז"מ המבוטח באופן מלא (לא רק ביטוח צד ג') ואפשרות לשכירת כלי גם לאחר גמר הרשיון. בנוסף, במגידו תעופה תוכל ליהנות מהנופים היפים של עמק יזרעאל ומיחס אישי. 

לאתר מגידו תעופה - לחץ כאן 

Bookmark and Share
Back
האגודה לתעופה ספורטיבית  |   הגלבוע 11, ראשל"צ 75471    |   פקס:  03-6127993   |   טלפון: 03-6128946
לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט לחץ כאן לעריכת טקסט
* טייסים ומבקרים נכבדים, ברצוננו להבהיר כי כל האמור ומוצע באתר זה (בכל העמודים), הינו לידיעה כללית בלבד, אין אנו אחראים לשימוש פרטי או מסחרי שיעשה בנאמר\מוזכר\הורדה \קישור באתר זה
קידום אורגני | קידום אתרים