טייסים שלום

בחודשים שעברו מאז פתיחת נתיב תל יונה  – שפיים, אנו עובדים מול רת"א ומול הגורמים המתאימים בחיל האוויר כדי להאריך את הנתיב לצפון ולדרום וכדי להגדיל את ה ATZ של מנחת ראשון , לפשט את מעברי הקשר באזור ולשפר את הבטיחות.

התוכנית הבשילה לשמחתנו והחל מסוף השבוע הקרוב, ה-1 לינואר יוארך נתיב החוף משפיים עד חוף דור בצפון ומנמל אשדוד עד ניצן בדרום. בנוסף יחולו שינויים משמעותיים בבקרה באזור מנחת ראשון שעיקרם צמצום הדיווח לפלמחים והגדלת האזור בו מתבצעת טיסת VFR באחריות הטייסים.

לצפייה בתדריך שמסביר את השינויים הקרובים – לחץ כאן.

ביום רביעי כפי שהודענו קודם, נקיים הדרכה בזום שתסביר את השינויים ותבהיר נקודות שלא הודגשו במסמך. אנו קוראים לכל הטייסים לקרוא בעיון את התדריך ובנוסף גם להשתתף בהדרכה ביום רביעי. רת"א מצידה מתירה שימוש בנתיבים החדשים רק לטייסים שקראו ועברו את התדריך.

כפי שסיפרנו בפתיחת הנתיב בקיץ, הנתיב החדש, הארכתו והשינויים בבקרה מהווים חלק ממהלך גדול שאנו שותפים לו שבמסגרתו יפתחו לנו עוד מסדרונות ואזורים רבים לטיסת VFR מלאה. ההצלחה כתמיד תלויה בעיקר בנו  במשמעת ובמקצוענות של כל אחד מאתנו. כפי שאנו זוכרים, בקיץ נסגר הנתיב לאחר עבירות שבוצעו על ידי חלק מטייסינו.
בואו נקפיד שזה לא יקרה שוב לאחר השינויים הקרובים.

בברכה
האגוד לתעופה ספורטיבית

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *